אנטיביוטיקה לתינוק גורמת אסטמה

חוקרים: אנטיביוטיקה לתינוק גורמת לאסתמה
הטיפול התרופתי לבני פחות מחצי שנה מכפיל את הסיכויים למחלות נשימה ואלרגיות

הורים לתינוקות מכירים את התסריט – הולכים עם התינוק המשתעל אל הרופא, וברוב המקרים יוצאים עם מרשם לאנטיביוטיקה, רק ליתר ביטחון. התרופה לא תמיד עוזרת (וברב המקרים מיותרת לחלוטין), אבל עלולה לפגוע בהתפתחות המערכת החיסונית של התינוק, כך נטען במחקר שפורסם לאחרונה.

מתן אנטיביוטיקה לתינוקות בני פחות מחצי שנה, מכפילה את סיכוייהם לפתח אסתמה ומחלות אלרגיות אחרות עד שיגיעו לגיל שבע. המחקר החדש הוצג לאחרונה בכנס החברה האירופאית למחלות נשימה שנערך בווינה. המחקר עקב אחרי 450 ילדים מלידתם עד לגיל שבע, ובו התברר כי אצל תינוקות שקיבלו אנטיביוטיקה, גדלו פי שניים ביטויי האלרגיה.
אחד החוקרים, ד"ר אדוארד זוראטי מבית החולים ע"ש הנרי פורד בדטרויט, ארה"ב, אמר כי רופאים רבים ממהרים לרשום תרופות אנטיביוטיות לתינוקות שחלו בהצטננות או בשפעת קלה, ובכך הם נחשפים לסיכון לחלות באסתמה ואלרגיות בהמשך ילדותם.
מחקר זה חיזק הנחות שנפוצו בקרב מומחים כי האנטיביוטיקה משבשת את התפתחות המערכת החיסונית של הגוף. "ברור שתרופות אנטיביוטיות הן נפלאות, ומסייעות בריפוי מחלות חמורות, אבל יש בהן גם חסרונות ותופעות לוואי", הדגיש ד"ר זוראטי.

לסיכום עלי להוסיף שיד ההורים אינה צריכה להיות מהירה על ההדק ושליפת כדורים מהירה מידי יכולה בהחלט להזיק לטווח הרחוק יותר מאשר לעזור. פעמים אין ספור מרשמים ניתנים להרגיע את ההורים יותר מאשר לטפל בחולי הילד. חישבו כיצד לחזק את גופו של התינוק או הילד המתבגר בכדי שיוכל להסתגל לסביבה ביעילות אופטימאלית ובריאות איתנה. מיליוני משפחות בארה"ב נוקטות עמדה איתנה בבחירת הכירופרקט כרופא המשפחה. על ידי שמירה על מערכת העצבים ועמוד השידרה הגוף מבטיח תקשורת ובריאות מרבית של כל מערכות הגוף. זו המומחיות שלנו.


 

15/1/2007
  
כירופרקטיקה וילדים
    כירופרקטיקה וילדים
    כירופרקטיקה ומחלת ילדים-אסטמה
    בריאות הילד
 
הרצליה - בן גוריון 48 ,      לקביעת תור 09-9543223
תחזוקת אתר : ekdesign.co.il