בריאות הילד - טלטול תינוקות עלול לגרום לנזק מוחי

טלטול של תינוקות עלול לגרום להם נזק מוחי

משרד הבריאות מזהיר: "שיטת הטיפול" המוצעת להורים – מסוכנת

לא מזמן הופיעה כתבה זו באחד העיתונים. ללא ספק זוהי אזהרה שחשוב שהורים יתייחסו אליה בשיא הרצינות. הדבר המפליא יותר הוא שמשרד הבריאות המכיר בסיכון שבטלטול ראש התינוק כלל לא מתייחס לסיכונים הכרוכים גם בתהליך הלידה עצמו. הליך הלידה, בו מושך/ת המיילד/ת את ראש התינוק עם סיבוב הראש בכדי לחלצו לאוויר העולם, יכול לגרום לנזקים חמורים למערכת העצבים ועמוד השידרה עם השלכות חמורות על בריאות הילד והתפתחותו (ראו קישור "כירופרקטיקה לילדים"). אנו שמים חשיבות עליונה על בדיקת בריאות עמוד השידרה של התינוק והילד המתפתח עוד הרבה לפני שמופיעים סימפטומים וסימנים לבעיות.

להלן הכתבה:
משרד הבריאות מזהיר את הציבור מפני שיטות טיפול בתינוקות המוצעות להורים במכונים פרטיים העוסקים בפיזיותרפיה. קיימות שיטות המבוססות על טלטולים והנפות של תינוקות ובמשרד הבריאות מתריעים: "טלטולים של תינוקות ופעוטות מסוכנים ביותר, ועלולים לגרום נזק מוחי ומוות".
"יש להימנע משיטות המבוססת על טלטולים עזים והנפות סיבוביות של תינוקות", מסביר פרופ' יונה אמיתי, מנהל המחלקה לאם ולילד במשרד הבריאות. מאחר שבישראל אין רישוי מוסדר לפיזיותרפיה, יש קושי בנקיטת צעדים חוקיים כלפי המכונים המשתמשים בשיטות אלו.
פרופ' אמיתי פנה לאחרונה לרופאי המחוזות, בדרישה להזהיר הורים. "לפעמים מקפיצים תינוקות בחתונות או בשמחות, מבלי להיות מודעים לנזק שעלול להיגרם", הוא מסביר. "אצל תינוקות עד גיל שנתיים הראש גדול וכבד יחסית, שרירי הצוואר חלשים, ולכן יציבות הראש בתנועות נמרצות נמוכה יותר".

ד"ר נוימן הוא מומחה בהתפתחות עמוד השידרה של הילד. במידה ויש לכם שאלות הוא ישמח לענות דרך האתר.

 


15/1/2007
  
כירופרקטיקה וילדים
    כירופרקטיקה וילדים
    כירופרקטיקה ומחלת ילדים-אסטמה
    בריאות הילד
 
הרצליה - בן גוריון 48 ,      לקביעת תור 09-9543223
תחזוקת אתר : ekdesign.co.il