כירופרקטיקה - כאב צוואר

כאב צוואר הוא תופעה שכיחה המכונה גם "נוקשות צוואר". לרוב כאב צוואר נובע ממתח שרירי או מהתכווצות. כאשר הרופא המטפל פוסל חולי ממקור נגיפי, ברוב המקרים המקור לכאב יהיה מתקיעות חוליות, לחץ עצבי, יציבה לא תקינה ושחיקת רקמות (סחוס, רצועות,עצם, עצבים ועוד).

כאב צוואר - סיבות:

כאב צוואר הנובע מהרגלי שינה לא טובים. כאשר סביבת השינה שלנו אינה מותאמת לצרכינו מופעל לחץ על חוליות הצוואר היוצר חוסר איזון ומתח. כרית רכה, מזרון רך, שכיבה על הבטן המאלצת סיבוב הצוואר, כל אלו משפיעים על הופעת כאבי צוואר.

כאב צוואר כתוצאה מתנוחה לא יציבה הגורמת לעומס יתר כגון, עמידה סטטית, ישיבה סטטית, רכינה לפנים מעל שולחן, לשקוע לתוך הספה וכדומה.

כאב צוואר ממקור של חבלה. נפילה, מכה לראש. ילדים הנופלים מאופניים. לרוב ניתקל במצבים אלו כתוצאה מתאונת דרכים. עיקרון צליפת שוט, משמע טלטול הצוואר והגולגולת לפנים ולאחור.

כאב צוואר ממקור של פריצת דיסק באזור הצווארי. כאשר כאב צוואר הוא תוצר של פריצת דיסק (פריצת החומר בגרעין הסחוס) או בלט דיסק (חולשת המעטפת הסחוסית) קיימות לעיתים קרובות תופעות של הקרנת כאב לאזור הזרוע והאמה, תחושה של זרם ונימול, הירדמות גפיים, הקרנת כאבים לכתפיים ולשכמות ואף מגבלת תנועה.

ניתן למנוע כאב צוואר ולתקן בעיות לחץ עצבי ע"י טיפולי כירופרקטיקה. ניתן ורצוי לטפל עוד בטרם הופעת הכאבים בכדי להקל על הזרימה ההרמונית של המסרים העצביים. טיפולי כירופרקטיקה ישחררו לחץ עצבי, יורידו לחץ ומתח משרירי הצוואר וימנעו כאב צוואר עתידי.

כאשר כאב צוואר כבר קיים, ניתן באמצעות טיפולי כירופרקטיקה לבצע כיוון מדויק ל ידי כירופרקט לשם שחרור הלחץ של החוליה / החוליות על הסביבה העצבית. חשוב להדגיש שבמרכז שידרה לא נעשות מניפולציות עמוד השדרה. הטיפול הוא מהמתקדמים בעולם ומשתמש בטכנולוגיה קינטית מדויקת ויעילה. הטיפול הוא עדין ומבוקר ונעשה בהתאמה לייחודיות של הפציינט ובעיותיו.

דרכי הטיפול הקונבנציונליות היום, מוכרות ואינן מהימנות. לא ניתן להעלים כאב צוואר באופן מוחלט באמצעות משככי כאבים ונוגדי דלקת. הטיפול התרופתי מטפל בסימפטומים בלבד. מטרת האבחון הכירופרקטי הוא לאתר את מקור הלחץ העצבי ולהסירו.

 

29/11/2008
  
סגנון חיים
    סחרחורת
    פריצת דיסק
    כאבי גב תחתון
    כאב צוואר
    מיגרנה
    הריון
    מטופלים מספרים
    שאלות ותשובות
 
הרצליה - בן גוריון 48 ,      לקביעת תור 09-9543223
תחזוקת אתר : ekdesign.co.il