נפילה על הישבן

שאלה:
לפני חצי שנה החלקתי ממזחלת שלג וקיבלתי מכה חזקה בעצם הזנב. כתוצאה מהמכה קשה לי עד היום לשבת ישיבה ממושכת, לנהוג ולשכב על הגב. חשבתי שלאחר בפרק זמן כל כך ארוך הכאב יחלוף מעצמו, אולם איו שום שינוי ברמת הכאב בכל החודשים האחרונים וממש קשה לי לשבת בתיאטרון או בבית קולנוע.
מה יכולה להיות הבעיה וכיצד אפשר לפתור זאת?
 
תשובה:
 

נפילה על הישבן היא טראומה לעמוד השדרה. טראומה יכולה לגרום לסבלוקסציה. קיבוע של יחידה מוטורית משפיע על עצבים ויכול לשדר כאב. לאורך זמן ירידה בטווחי התנועה יכולה לגרום לתהליך ניווני של הדיסק ולגרום לשחיקתו. כל כדור, זריקה או סם אחר אינם משנים דבר מבחינה מכאנית ולכן אינם מועילים. הזמן לאחר טראומות לעמוד השדרה אכן עושה את שלו ורק לרעה. המונח "תהליך ניווני" מדבר בעד עצמו.  כיוון והחזרה לתיפקוד של היחידות המוטוריות תציל את עמוד השדרה משחיקה עתידית.  הטיפול יעיל ביותר ככל שהוא מתחיל קרוב לזמן האירוע. 

כירופרקטיקה במיטבה תעזור

הסבר מפורט

הבסיס הנוירולוגי והביו-מכאני הוא מרכיב חשוב לתפקוד הגוף ומהווה מניע עיקרי בשיקולי הכירופרקט לכיוון. שינוי במידע הנכנס למערכת עצבים מרכזית (AFFERENT) יוצר שינוי במסר היוצא (EFFERENT). איכות יציבותו של כל אדם, היציבה שלו ותנועת חוליות עמוד השדרה תלויה באיכות המסרים מחיישני תנועה (PROPRIOCEPTORS) הנכנסים למערכת העצבים המרכזית. מסרים שאינם סימטריים גורמים לתגובה לא סימטרית של מערכת השרירים התומכים בעמוד השדרה.  מתחים נוצרים וגורמים לתת תנועה בין מקטעי עמוד השדרה. תת תנועתיות גורם לשינוי בתבניות תנועה בין היחידות המוטוריות ואיבוד טווחי תנועה. נוצר נזק תאי באזורים בהם קיים מתח ביו-מכאני וההמשך מוביל לתהליך ניווני (IMMOBILIZATION DEGENERATION). תהליך זה כולל התפרקות תאים בכל מרכיבי המפרק והרקמות סביב. ככל שעובר יותר זמן (ללא כיוון ותיקון) מצטבר ההרס והשחיקה במפרקים והרקמות סביב. נזק הנגרם לרקמות כתוצאה מאי תנועה יכול להיות הפיך עם הנעה ספציפית מכוונת. ככל שתנועה נורמאלית מוחזרת מהר יותר, שיפור ותיקון הרקמות מתקיים. עם עיכוב החזרת תנועה נורמאלית התהליך הניווני נעשה מקיף וקבוע.

 

20/9/2009
  
סגנון חיים
    סחרחורת
    פריצת דיסק
    כאבי גב תחתון
    כאב צוואר
    מיגרנה
    הריון
    מטופלים מספרים
    שאלות ותשובות
 
הרצליה - בן גוריון 48 ,      לקביעת תור 09-9543223
תחזוקת אתר : ekdesign.co.il