כירופרקטיקה, מדוע?

הבסיס הפילוסופי

הפילוסופיה הכירופרקטית טוענת שלגוף יש יכולת ריפוי עצמית. זוהי אינטליגנציה מולדת המעבירה את מסריה דרך המוח ומערכת העצבים לכל מערכות הגוף והאיברים עד לתא האחרון. הגורם הראשי בהתפתחות מצב של מחלה או חוסר תיפקוד הוא אי יכולת הגוף להבין ולהסתגל לסביבתו הפנימית ו/או החיצונית.

מערכת העצבים שולטת, מווסתת ומבקרת באופן ישיר את כל תיפקודי הגוף. הרעיון המרכזי, עליו בנויה הכירופרקטיקה בנושא בריאות הגוף, מבוסס על הנחת היסוד שתפקוד לקוי של הגוף יכול להיגרם ע"י הפרעה למעבר מסרים עצביים והבעת חיים לקויה. כל זה נגרם בגלל מתח, עיוות או לחץ על חוט השידרה, עצבי עמוד השידרה או עצבים חיצוניים כתוצאה מהעתקת חוליות ממקומן והפרת הסמיכות והיישור בעמוד השידרה. תופעה זו נקראת תת נקיעה שידרתי.

מדע הכירופרקטיקה

מדע הכירופרקטיקה עוסק בקשר ההדוק שקיים בין שתי מערכות עמוד שידרה ומערכת העצבים, ובתפקיד קשר זה לשיקום והחזרת הבריאות לגוף ותחזוקתו.

התייחסות ראשונית בכירופרקטיקה מתמקדת באי נורמליות וחוסר תקינות של מבנה או תיפקוד עמוד שידרה של האדם. מצב זה ידוע מבחינה קלינית בשם תת נקיעה שידרתי.
 
תת נקיעה שידרתי כולל כל שינוי בדינמיקה הביו-מכאנית והפיזיולוגית בחלקי עמוד השידרה הגובלים אחד בשני, אשר יכולה לגרום להפרעות בתקשורת העצבית.הטיפול הכירופרקטי

הטיפול הכירופרקטי הוא יחיד במינו וייחודי למקצוע הכירופרקטיקה בלבד.

הכיוון הכירופרקטי הוא דחיפה מכוונת ומדויקת המציבה את החוליה הבעייתית בתנועה עם כוונה לשפר או לתקן מיקום לא תקין, נעילה או קיפאון של החוליה. מטרת טכניקת הכיוון המדויקת היא לשפר את הסמיכות ותנועת המפרקים הקרובים מעל ומתחת לחוליה הנעולה ובכך להפחית או לתקן את המרכיבים הפוגעים בתפקוד מערכת העצבים. פעולה זו נועדה לפתור את תת הנקיעה השידרתי.

לתיאום פגישת ייעוץ אצל ד"ר נוימן צור קשר

 
 
 
 
כירופרקטיקה, מדוע?
    כירופרקטיקה, מדוע?
    כירופרקטיקה, מדע וטיפול
    כירופרקטיקה - פילוסופיה ואבני יסוד
    מבנה עמוד השידרה
    תת נקיעה שדרתי
    הגורמים לתת נקיעה שדרתי
    ניוון עמוד השידרה
    מה עושה הכירופרקט
    עמוד השידרה - קשר לאברי הגוף
    כמה זמן צריך הגוף להחלים ?
    רמות הטיפול בכירופרקטיקה
    ההטבות בטיפול הכירופרקטי
    15 סימני אזהרה
 
הרצליה - בן גוריון 48 ,      לקביעת תור 09-9543223
תחזוקת אתר : ekdesign.co.il